Популярные статьи (LV)

Masāža pie starpskriemeļu trūces

Mugurkaula saslimšanas cilvēci moka kopš neatminamiem laikiem. Hipokrāts mugurkaula terapiju uzskatīja par vienu no visbūtiskākajām medicīnas jomām. “Kad saslimšanu ir daudz, slimība ir viena, un tā skar mugurkaulu,” – viņš sacīja.

Mūsdienās problēmas ar mugurkaulu ir izplatīta saslimšana, no kuras cieš arī gados jauni cilvēki. Mugurkaula saslimšanu cēlonis var būt samazināts kustīgums jeb hipodinamija, nepareizs uzturs, pārmērīga fiziskā slodze vai trauma. Starpskriemeļu trūces saslimšanas riska grupā ir 25 līdz 45 gadu veci cilvēki ar nepareizu stāju un/vai osteohondrozi.

Starpskriemeļu trūce

Starpskriemeļu trūce (starpskriemeļu diska trūce) ir starpskriemeļu diska bojājums, kas visbiežāk ir saistīts ar fibrozā gredzena plīsumu. Visbiežāk starpskriemeļu trūce ir novērojama mugurkaula jostas un krustu daļā, bet retāk gadās kakla un krūšu daļā. Starpskriemeļu trūce negatīvi ietekmē citu orgānu stāvokli cilvēka organismā. Tiek traucēts kustīgums, pasliktinās lokanība, kas kopumā ietekmē cilvēka dzīves kvalitāti.

Starpskriemeļu trūces pazīmes un simptomi

Visizplatītākās trūces pazīmes:

  • jušanas simptomi, tostarp asas, šaujošas, it kā elektriskas sāpju sajūtas, ka arī parestēzija vai tirpums;
  • kustību traucējumi, kas izpaužas kā muskuļu vājums vai atrofija.

Jostas vietas augšdaļā nervu saknītes atrodas, pirmkārt, augšstilba nervos, un visbiežāk simptomi tad izpaužas augšstilba priekšpusē. Ja trūce atrodas jostas vietas lejas daļā, simptomi parasti izpaužas kājas mugurpuses apakšā, jo šīs nervu saknītes veido sēžas nervu. Visu simptomu rūpīga izvērtēšana ļauj precīzi noteikt, tieši kurā līmenī nervs ir ticis saspiests.

Masāža Rīgā mugurkaula trūces gadījumā

Masāžu arvien biežāk pielieto kā veiksmīgu līdzekli dažādu muguras sāpju ārstēšanai. Ar kvalitatīvu masāžu veiksmīgi ārstē arī starpskriemeļu trūci.

Viens no vissvarīgākajiem masāžas procedūras noteikumiem trūces gadījumā ir tāds, ka seanss obligāti jāveic kvalificētam un pieredzējušam speciālistam. Tikai tādā gadījumā ir iespējams pilnīgi izārstēt šo slimību un novērst nelabvēlīgas sekas.

Masāža palīdz uzlabot asins cirkulāciju problēmzonā, palielina vērtīgu vielu pieplūdi traumētajiem audiem, samazina muskuļu saspriegumu. Mazinās sāpju sajūtas, palielinās lokanība, pazeminās spiediens uz starpskriemeļu disku, kā arī nervu galu uzbudināmība. Pēc masāžas organismā pieaug endorfīnu jeb laimes hormonu līmenis, kuri dabīgi izstrādājas galvas smadzeņu neironos un kuri spēj mazināt sāpes un ietekmēt emocionālo stāvokli.

Masāžas paņēmieni starpskriemeļu trūces gadījumā

Par visefektīvāko masāžu starpskriemeļu trūces gadījumā uzskata vispārējo klasisko un muguras masāžu. Masāžas tehnikas īpatnība starpskriemeļu trūces gadījumā ir saudzējoša iedarbība bez asas mīcīšanas un dziļas iespiešanas. Masē nevis pašu trūces vietu, bet tikai vietu ap to. Diska trūce negatīvi ietekmē ekstremitātes, tāpēc masē arī tās. Procedūras laiks variējas no 30 minūtēm līdz 1,5 stundai atkarībā no pacienta veselības stāvokļa. Vidēji kurss ilgst no 5 līdz 15 procedūrām.