Популярные статьи (LV)

Vai masāžas laikā jājūt sāpes?

Tā nu ir iznācis, ka pēdējā laikā skaistumkopšanas industrijā masāža un ar to saistītās procedūras tiek pozicionētas kā līdzeklis pret fizisku un emocionālu nogurumu, kā iespēja uz pāris stundām aizbēgt no realitātes un iegrimt bezrūpīgā relaksēšanās pasaulē Un tas tā, protams, arī ir, jo ir ļoti daudz masāžu veidu, kas lieliski tiek galā ar šo uzdevumu.

Tādēļ, atnākot uz masāžu, noskaņots tikai uz glaudīšanu un citiem delikātiem pieskārieniem, bet pēkšķi sajūtot sāpes vai izbaudot citas ne visai patīkamas sajūtas, pacients var aiziet neapmierināts un vīlies, izdarot secinājumu, ka viņš ir izvēlējies nekvalificētu speciālistu. Kaut tas visticamāk nozīmē tikai vienu – ka masieris ir sataustījis pacienta problēmzonu vai trigerpunktu – paaugstināta jutīguma vietu – kura ir ļoti labi jāizmasē, lai nākotnē izvairītos no iespējamiem sarežģījumiem.

Nedrīkst aizmirst arī par to, ka masāža ir ne tikai patīkams laika pavadīšanas veids, bet arī līdzeklis pret daudzām problēmām un slimībām, kuras iespējams izārstēt ar speciālu tehniku palīdzību, un ka gaidāmā efekta dēļ nāksies nedaudz paciest ne visai patīkamus un ne ļoti maigus speciālista pieskārienus.

Vai masāžas laikā jājūt sāpes?

Pieredzējis speciālists pirms masāžas veikšanas, protams, brīdina par iespējamu diskomfortu un sāpju sajūtām procedūras laikā, it īpaši ja pacients ir atnācis uz masāžu pirmo reizi vai arī viņam ir bijis liels pārtraukums.

Mērenas sāpju sajūtas masāžas seansos – tas ir pilnīgi normāli. Piemēram, ja jums ir ne īpaši aktīvs, mazkustīgs dzīvesveids, jūs daudz laika pavadāt birojā, jums ir sēdošs darbs, jūsu muskuļi atrofējas un pēc seansa tie var nepatīkami smelgt, jo masieris ir mākslīgi stimulējis tos – pakļāvis muskuļus slodzei no ārpuses. Tā teikt, veicis tiem pseidotreniņu, kas ir sava veida sports sliņķiem.

Vai arī tieši otrādi – jūsu darbs ir saistīts ar fizisko slodzi, vai jums ir ļoti aktīvs dzīvesveids, jūs nekad neizlaižat treniņus, aktīvi piedalāties visos pasākumos, kas ir saistīti ar fizisko slodzi, piemēram, skriešanā, kalnu pārgājienos vai slēpošanā. Šajā gadījumā sāpes, kas rodas masāžas laikā, ir saistītas ar muskuļu pārslodzi un to, ka tie ir „piedzīti“, un masieris, lai novērstu šos blakusefektus, izmantos lielāku spiedienu.

Sāpju sajūtas masāžas laikā – tas ir normāli!

Dažu masāžas tehniku izmantošanas gadījumos diemžēl nav iespējams izvairīties no sāpju sajūtām. Tā, piemēram, pretcelulīta masāžas laikā, aktīva manuālā iedarbība uz taukiem, kas atrodas zem ādas virsējā slāņa, izraisa jūtamas sāpes, bet bez šādas iedarbības, bez limfas plūsmas un apmaiņas procesu aktivēšanas, rezultātu nāksies gaidīt ļoti ilgi.

Sporta masāžas seansā, it īpaši likvidējot sporta traumu sekas, sāpes, kas rodas, iedarbojoties uz problēmzonu, ir neizbēgams pavadonis. Taču daži masāžas seansi paātrinās bojāto audu reģenerāciju un atgriezīs muskuļiem kustīgumu un tonusu, kā arī veicinās izturības paaugstināšanu.

Reakcija uz masiera darbībām, protams, ir ļoti individuāla: katram no mums ir savs sāpju slieksnis un jūtīguma līmenis. Daži baidās no masāžas sāpēm kā no uguns, citiem tieši otrādi patīk, lai viņus kārtīgi pamīca, un uzskata, ka, ja masāža bija nesāpīga, tas nozīmē tikai to, ka masieris ir slikti centies un nav sataustījis problēmzonas. Tieši tādēļ masāžas laikā ir jāieklausās savā organismā un nav jābaidās teikt par savām sajūtām speciālistam, lai jūs kopīgi varētu piemeklēt komfortablāko masāžas tehniku.